👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق اهمیت‌ و جایگاه‌ مطالعه‌ 28 ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 28 صفحه

كتابخانه‌ باب‌ دانایی‌ است‌ و دانایی‌ توانایی‌ است‌.

توانایی‌ برای‌ كسب‌ پیروزی‌،سعادت‌ و افتخار.

 مقدمه‌ ضرورت‌ مطالعه‌ و به‌ تبع‌ آن‌، اشاعه‌ اطلاعات‌ در جوامع‌ امروزی‌، جایگاه‌ ویژهای‌ دارد و دراین‌ میان‌ توصیفگران‌ و تسهیل‌ كنندگان‌ امر اطلاع‌ رسانی‌، كسانی‌ جز كتابداران‌ و متخصصان‌دانش‌شناسی‌ نمی‌باشند، اما افسوس‌ كه‌ تا به‌ امروز آن‌ شأن‌ واقعی‌ را نیافته‌ و هنوز بسان‌جزیره‌ای‌ ناشناخته‌ در تلاطمی‌ از ابهامات‌ پیش‌ پا افتاده‌، سردرگمند و ناپیدا.

اگر اطلاعات‌ نیازاست‌، كتابدار و دانش‌شناس‌، ضرورت‌ است‌ و اطلاعات‌ و اطلاع‌ رسانی‌ لازم‌ و ملزم‌ همدیگرند.

كتابداری‌ عبادت‌ است‌ زیرا كتابخانه‌ها در رویارویی‌ با مردم‌ و خدمت‌ به‌ جامعه‌ معنا و مفهوم‌واقعی‌ خود را می‌یابند.

كارهای‌ كتابدار بكلی‌ وسیله‌ایست‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ یك‌ هدف‌ و این‌ هدف‌خدمت‌ است‌ و غیر از كتابدار متخصص‌ از كس‌ دیگری‌ ساخته‌ نیست‌ و كس‌ دیگری‌ نمی‌تواندجای‌ او را بگیرد.

(عماد خراسانی‌، 1379، ص‌ 4) فلذا بر آن‌ شدیم‌ تا مقاله‌ای‌ در شناخت‌ جایگاه‌ مهم‌ كتابخانه‌ها، بویژه‌ كتابخانه‌های‌ عمومی‌و ضرورت‌ اطلاعات‌ و نقش‌ منحصر به‌ فرد كتابداران‌ در ترغیب‌ و ترویج‌ فرهنگ‌ عادت‌ به‌مطالعه‌، ارایه‌ نماییم‌، انشاءاللّه‌ كه‌ مثمرثمر واقع‌ شود.

كتابخانه‌ كتابخانه‌ باب‌ دانایی‌ است‌ و دانایی‌ توانایی‌ است‌.

توانایی‌ برای‌ كسب‌ پیروزی‌، سعادت‌ وافتخار.

كتابخانه‌ها وسیله‌ ایجاد انگیزه‌ و ترغیب‌ و پیشرفت‌ تمایل‌ به‌ مطالعه‌ و «اشاعه‌ فرهنگ‌ عادت‌به‌ مطالعه‌» هستند.

كتاب‌، یك‌ رسانه‌ گروهی‌ است‌ كه‌ در آن‌ مطالبی‌ ضبط‌ شده‌ و قابل‌ انتقال‌می‌باشد و بازیابی‌ مطالب‌ آن‌ از نظر زمان‌ و مكان‌ محدودیت‌ ندارد.

آموزش‌ بعنوان‌ مقدس‌ترین‌فعالیت‌ آدمی‌ و یادگیری‌ بعنوان‌ عالی‌ترین‌ فرصت‌ در زندگی‌ و كتاب‌ بعنوان‌ ممتازترین‌ ابزارارتباط‌ و مبادله‌ دانش‌ بشری‌ در طول‌ تاریخ‌ مطرح‌ بوده‌ و هست‌.

در تاریخ‌، كتاب‌ همواره‌بعنوان‌ عامل‌ اصلی‌ انتقال‌ دانش‌ و اندوخته‌های‌ بشری‌ شناخته‌ شده‌ و از اركان‌ مهم‌ تعامل‌فرهنگ‌ها و اندیشه‌های‌ مردمان‌ و جوامع‌ در همه‌ ادوار تاریخی‌ می‌باشد.

از دیرباز حتی‌ دردورانهایی‌ كه‌ هنوز كاغذ پس‌ از چاپ‌ وارد عرصه‌ زندگی‌ انسان‌ نشده‌ بود و كتابها بر پیوست‌آهو و نظایر آن‌ نوشته‌ می‌شد، باز هم‌ كتاب‌ از جایگاهی‌ رفیع‌ و تعیین‌ كننده‌ در انتقال‌ طولی‌ وعرضی‌ علوم‌ برخوردار بوده‌ است‌.

بخش‌ عمده‌ای‌ از تثبیت‌ و ماندگاری‌ دانش‌ و فرهنگ‌،مرهون‌ كتاب‌ است‌.

كتاب‌، دریچه‌ای‌ است‌ به‌ سوی‌ جهان‌ شگفت‌انگیزعلم‌ و معرفت‌ و مطالعه‌راهی‌ است‌ بسیار ساده‌ و عملی‌ برای‌ پرورش‌ استعدادهای‌ خدادادی‌ انسان‌، و آموزش‌ علوم‌ وفنونی‌ است‌ كه‌ او را در مسیر رشد و تكامل‌ راهنمایی‌ می‌كند.

اگر بتوانیم‌ مطالعه‌ را در انسان‌ به‌صورت‌ عادت‌ درآوریم‌، دیگر ارتباط‌ او با جهان‌ دانش‌ و آگاهی‌ سخت‌ نخواهد بود و بدون‌ هیچ‌دشواری‌ و زحمتی‌، خواهد توانست‌ از راه‌ مطالعه‌، درك‌ و اندیشة‌ خود را نسبت‌ به‌ جهان‌هستی‌ رشد و تعالی‌ بخشد.

بر این‌ اساس‌ برای‌ حفظ‌ و صیانت‌ از فرهنگ‌ ملی‌ و دستیابی‌ به‌توسعة‌ فرهن

👇محصولات تصادفی👇

پروژه های انجام شده با AVR عوامل موثر در جوشکاری مقاومتی اقدام پژوهی چگونه می توانم مشکل افسردگی دانش آموز فاطمه را حل کنم گزارش کاراموزی دفتر فنی مهندسی جاوید سازه معماری مقاله بررسی قوه قهریه